BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dviguba V

Radžiuko gimtine, mes ateinam

Dviguba V ● 2010-08-26

tiksliau atvažiuojam.

Tamsus rugpjūčio 25-osios rytas. 05.00h ryto ir mano žadintuvas jau čirškia liepdamas man keltis. Ne tiesiogine žodžio “liepdamas” prasme. Pasivartau dar 10 minučių lovoje, nes pabudusi pamatau draugės žinutę, kad ji mus pavežės, taigi skubėti nėra kur. Neskubėdama atsikeliu, 20 minučių valgau vieną kiaušinį, tingiai siurbčioju arbatą ir pabudinu sesę. Ji ramiai įsijungia televizorių, kol aš persirengiu ir ateina laikas išeiti.

Netrukus keli metrai nuo mano namų su drauge jau laukiu atvažiuojančios mašinos. Sulaukiam. Tuščiomis gatvėmis greitai pasiekiam traukinių stotį. Padėkojam už atvežimą ir įeinam. Pereinam gražiomis “šachmatinėmis” plytelėmis nusėtu laukiamuoju ir atsiduriam išvykimo aikštelėje. Laikrodis greit muš šeštą valandą ryto. Sulaukiam trečios bendrakeleivės ir sekantis mūsų laukimo objektas- traukinys.  Belaukiant spoksau į tiltą virš bėgių, kuris tokiu paros metu atrodo gražiau nei bet kada - apšviestas brėkštančio ryto spindulių, spalvingo dangaus fone.Greit sulaukiam ir traukinio. Pirmas mano žingsnis į šį technikos stebuklą ir smagūs įspūdžiai (Šaunu (ar gaila) -traukiniai nauji, o ne tokie senoviški kaip tikėjausi).  Draugiškas konduktorius greit parduoda bilietą ir ramiai atsisėdu šalia draugių. Įdomūs pokalbiai ir smagus kelių bendrakeleivių apžiūrinėjimas paverčia  kelionę neprailgtančia.

http://www.greatamericantrain.com/images/SmPhoto_Train_08_large.jpg

7-tą valandą ryto pasiekiam Panevėžį. Mus pasitinka dar geresnis oras, negu namie. Iš pradžių tingiai, po to įgavusi ėjimo ritmą žvaliai su draugėmis per valandą nužingsniuoju iki vietinio “miesto mieste”. Dar dvi valandos iki daugumos parduotuvių atidarymo. Nueinam į kitą( gretimais esantį) nusipirkti bilietų į filmą,kurį iš anksto nusprendėm žiūrėti. Mus pasitinka tuščias koridorius, tad nusprendžiam ateiti vėliau. Grįžtam ten kur buvo ir valandėlę kitą praleidžiam kasdieniniuose pokalbiuose, bei blog’o įrašų klausyme. O aš pagaliau atsigeriu nuo 5-os ryto taip norimos kavos. Nors ir 50 gramų už 1,8LT. Apie pusė 10h grįžtam į aną prekybos centrą, nusiperkam bilietus į filmą (yes, puikios vietos) ir valandą, likusią iki filmo praleidžiam apžiūrinėdamos parduotuves(ir prekes, žinoma).

http://www.cinemaretro.com/uploads/toystory.jpg

Prieš prasidedant filmui ateinam į kino teatrą ir ten mus pasitinka šūsnis vaikų, laukiančių to paties filmo. Taigi pažiūrėjom filmą su daugybe mažamečių, kurie krykštauja iš nieko ir mėtosi tuščiomis užkandžių, bei gėrimų dėžutėmis. Po pusantros valandos praleistos žiūrint filmą alkanos nuskubėjom į “čiliaką”. Ten pasidžiaugėm “puikiu” aptarnavimu, po pusvalandžio laukimo gautom dviem picom, kas dar yra gerai, nes draugė užsakytų sulčių taip ir nesulaukė, o sąskaitoje jos buvo įskaičiuotos. Na, o po šito pasistiprinusios ir įgavusios jėgų siaubėm parduotuves.

Po valandėlės nusprendėm, kad turbūt jau laikas pėdinti į stotį. Pirmas 20 minučių pūtė stiprus vėjas. Po jo sekė “paskutinis vasariškas” lietus. O galiausiai pradėjo pilti kaip iš kibiro ir netgi skėtis niekuo negalėjo padėti. Peršlapusios pasiekėm traukinių stotį, kur galėjom ramiai atsikvėpti. Padėjom džiūti šlapius skėčius ir megztukus, nusipirkom bilietus atgal ir ramiai sau laukėm savo traukinio. Likus keliolikai minučių iki traukinio atvažiavimo išėjom jo laukti į lauką, kur šildėmės saulutėje ir drebėjom vėjyje. Na, o atvažiavus traukiniui ramiai sau nudardėjom namo.

http://pic.pilpix.com/small/3/3183/633913009793360502-the-rainbow-city-after-rain-alone-i.jpg

Taigi, ką man davė Panevėžys šiandien? Pirmą važiavimą traukiniu, kelis žvilgsnius iš man patikusių žmonių, patvirtinimą, jog tai- Lietuvos Čikaga, naujus auskarus ir įvairių kitų dalykų…

PS: Yes, Panevėžyje greit atsidarys NewYorker.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Radžiuko gimtine, mes ateinam"

Rašyti komentarą

Privalai prisijungti, kad galėtum rašyti komentarą